Oslavujeme 8. august

Dňa 8.8. už tradične oslavujeme Medzinárodný deň ženského orgazmu. Sviatok vznikol v Brazílii, konkrétne v severovýchodnom meste Esperantina a oslavuje sa ako jedno z najväčších životných potešení. S nápadom na založenie tohto sviatku prišiel miestny radný José Arimatéia Dantas Lacerda, ktorý sa rozhodol venovať tento deň ženskému orgazmu ako kompenzáciu za "sexuálny dlh" vlastnej manželke. Ženy tento sviatok začínajú milovať viac, než Medzinárodný deň žien. Muži ich totiž v tento deň rozmaznávajú a orgazmus im doprajú dosýta. Oslavujete ho tiež alebo ste o tomto nádhernom sviatku zatiaľ nepočuli?

Ženský orgazmus

Orgazmus čiže vyvrcholenie je odmena za to všetko, čo podstupujeme, aby sme ho získali. Vyznačuje sa intenzívnou fyzickou rozkošou a spravidla ho sprevádza euforické vnímanie. Ženský orgazmus je komplexný jav, ktorý sa nedá vyriešiť medzi partnermi stlačením tlačidla. Máloktorá žena dosahuje orgazmus hneď na začiatku svojho sexuálneho života. Žena sa obvykle k orgazmu "dopracuje" skúsenosťami a vekom.

Pri nácviku ženského orgazmu, môžu zohrať pozitívnu úlohu erotické pomôcky. Sexuológovia odporúčajú ženám, aby pri masturbácii používali rôzne techniky a hračky, vrátane vibrátorov. Pomôžu im v tom, aby poznali lepšie svoje telo a jeho reakcie, a tiež to, čo ich najviac vzrušuje. Navyše im môžu pomôcť aj v tom, aby sa zbavili hanblivosti, obáv i predsudkov a začali mať rady svoje pohlavné orgány rovnako ako muži.

 

Dĺžka vyvrcholenia

Ženy prežívajú vyvrcholenie 10 až 15 sekúnd, zatiaľ čo muži len cca 6 sekúnd. Na rozdiel od mužov sú ženy navyše schopné prežiť svoj orgazmus aj niekoľkokrát za sebou, a to naozaj silno. Pri sexe sa uvoľňuje oxytocín, hormón lásky a dôvery, ktorý posilňuje väzbu partnerov.

Klitoridální orgasmus

Väčšina žien dosahuje orgazmus vďaka stimulácii klitorisu, v ktorom je cca 8 tisíc nervových zakončení, preto nie je divu, že je tak citlivý. Klitoris sa dá dráždiť prstami, ústami alebo erotickými pomôckami. Môžete použiť vibrátory, stimulačné návleky na prsty a top medzi pomôckami Womanizer. Citlivosť sa dá zvýšiť stimulačným krémom alebo gélom.

Vaginálny orgazmus

Vaginálny orgazmus dosahuje menšina žien, o to je vzácnejší a intenzívnejší. Pri milovaní je zo začiatku potrebná sexuálna stimulácia vnútornej časti vagíny, najlepšie v prvej tretine v oblasti bodu G, kde je najviac nervových zakončení a vagína je tu najcitlivejšia. Postupne je potrebné dostať stimuláciu hlbšie, ideálne je, aby sa špička penisu dotýkala krčka maternice. Určite záleží tiež na tempe a sexuálnej polohe, každá žena má svoju obľúbenú.

Zmiešaný orgazmus

Zmiešaný orgazmus je väčšinou výsledkom súčasnej stimulácie klitorisu a vaginálnej stimulácie. Pri tomto druhu orgazmu platí, že je úplne najviac. Ak stimulujete viac citlivých oblastí, vedie to k orgazmu, ktorý je mimoriadne intenzívny. Pri milovaní vyskúšajte polohu, kedy je klitoris dobre prístupný a prstami, vibrátorom alebo Womanizerom dráždite klitoris a jeho okolie. Nezabudnite na bradavky, citlivosť niektorých žien v tejto oblasti je neuveriteľná. Úžasné sú pre kombinovaný orgazmus aj párové vibrátory ako We-Vibe Chorus alebo We-Vibe Unite. Tieto vibrátory v tvare U sa dajú použiť pri milovaní. Jeden koniec dráždi klitoris, druhý vo vnútri vagíny a ešte sa tam pohodlne zmestí partnerov penis.

Niekoľkonásobné orgazmy

Šťastné to ženy, ktoré môžu mať niekoľko vyvrcholení za sebou. Kľúčom k opakovaným orgazmom je zvyčajne prístup. Akonáhle máte prvý orgazmus, nemyslite na to, že je koniec hry. Pokúste sa zostať v prítomnosti, oddajte sa krásnym pocitom a udržujte prúd vzrušenia v chode. Ak sa vám to má podariť, musíte tomu veriť! S dosahovaním viacnásobných orgazmov vám môžu pomôcť Kegelove cviky alebo nosenie venušiných guličiek.

Komfort pri milovaní

Ak plánujete dlhý sex alebo masturbáciu, nezabudnite na kvalitný lubrikant. Na predohru majte pripravený masážny prostriedok s afrodiziakálnou vôňou, navodí príjemnú atmosféru a masážny strojček, ktorý naštartuje vzrušenie. Uvoľnite sa, poddajte sa vzrušeniu a užite si milovanie ako nikdy.

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť