Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Vaginálna suchosť: Čo robiť, keď to pri sexe drhne?

Dostatočné zvlhčenie hrá pri sexuálnom akte zásadnú úlohu a rozhoduje o tom, či bude styk príjemným a vzrušujúcim zážitkom, alebo naopak nočnou morou a bolesťou hraničiacou s utrpením pre oboch partnerov. Príčin suchej vaginálnej sliznice môže byť veľa a nemusia vždy súvisieť s nedostatkom vzrušenia a túžby.

 

Tieto ťažkosti sa najčastejšie objavujú u žien v menopauze - kvôli nízkej hladine estrogénu. Za nedostatočnou lubrikáciou môže byť tiež dojčenie alebo obdobie po šestonedelí, kedy je pošva kvôli hormonálnej nerovnováhe suchšia ako zvyčajne. U niektorých žien môže ťažkosti spôsobiť použitie nevhodnej kozmetiky, ktorá sliznicu vysušuje a dráždi. V neposlednom rade môžu byť príčinou aj niektoré lieky, pri ktorých užívaní je vedľajším príznakom práve suchá sliznica v intímnych oblastiach. Hormonálna antikoncepcia má často za následok nielen "sucho", ale aj menšiu chuť na sex.

 

Nech už je príčina akákoľvek, predovšetkým je treba vec riešiť, a to skôr, než vám nepríjemné pocity sex znechutia a narušia partnerské vzťahy. Netreba sa hanbiť, niektoré zdroje uvádzajú, že ťažkosti s vaginálnou suchosťou zažíva až každá druhá žena.

Lubrikačný gél

Skvelým pomocníkom pri nedostatočnom zvlhčení počas sexu sú lubrikačné gély. Vyberať môžete z veľkého množstva lubrikantov, či už na báze vody, alebo silikónu. Existujú gély s príchuťou, ale napríklad aj dráždivé. Tie sa však pri ťažkostiach so suchou pošvovou sliznicou práve kvôli možnému podráždeniu neodporúčajú.

Tipy na zlepšenie zvlhčenia

● Orálne dráždenie - láskanie ústami je pre väčšinu žien natoľko príjemné, že im

pomôže k dostatočnému zvlhnutiu

● Sexuálne fantázie - erotické predstavy, poviedky alebo sledovanie porna, to všetko môže byť veľmi vzrušujúce a obom partnerom zlepšiť zážitok zo sexu

● Masturbácia - sama žena najlepšie vie, čo ju vzrušuje - a mnoho mužov vzrušuje pohľad na masturbujúcu ženu

 

Tipy na lubrikanty

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť