Venušine guličky 

Venušine guličky ponúkajú mnoho priaznivých účinkov na zdravie ženy. Ich jedinečnosť spočíva nielen v tom, že pomáhajú efektívne posilňovať svalstvo panvového dna a tým skvalitňovať sexuálne prežitky obom partnerom, ale účinne tiež pomáhajú predchádzať niektorým zdravotným problémom ako je inkontinencia, bolestivá menštruácia, bolesti chrbta, zlé držanie tela a mnoho ďalších. Zásadne zvyšujú sebavedomie používateľky a celkovo skvalitňujú jej život.

Venušine guličky prinášajú ...

• viac vzrušenia pri milovaní

• pozitívny vplyv na kvalitu ženského orgazmu

• väčšiu sexuálnu túžbu

• zlepšenie lubrikácie

• správne držanie tela

• pomoc s odstránením bolestí chrbta

• prevencie alebo súčasť liečby inkontinencie

• odstránenie bolestivej menštruácie

• pomoc pri prirodzenom otehotnení

• posilnenie ochabnutých svalov po pôrode

 

Prečo venušine guličky?

Jednoduchý spôsob, ako posilniť svaly panvového dna. Nosením venušiných guličiek dosiahnete účinných sťahov svalov panvového dna a zároveň vyvoláte príjemné záchvevy guličiek. Venušine guličky sú ideálne pre ženy, ktoré nemajú čas ani priestor na pravidelné a dlhé posilňovanie panvového dna. Guličky stačí zaviesť a ďalšie už sa deje bez aktívneho prístupu ženy. Skvelé na nich je, že ich môžete nosiť všade, či už idete do práce, na prechádzku, športovať alebo sa baviť s priateľmi.

Čo je panvové dno?

Svaly panvového dna sa rozkladajú medzi lonovou kosťou, kostrčou a hrbolmi sedacích kostí na spodku panvového kruhu. Panvové dno sa skladá z troch svalových vrstiev, anatomicky rozdelených do dvoch skupín, ktoré ležia nad sebou a majú spolu približne hrúbku ženskej dlane. Je to jeden z najdôkladnejšie previazaných a funkčných svalových systémov. Slúži na oporu chrbtice, preto panvové dno radíme do systému stabilizačného svalstva. Slúži tiež na držanie vnútorných orgánov a má na nich veľký vplyv (pozitívne i negatívne). Plní funkciu uzatváraciu (zvierač konečníka, vagíny a močovej trubice). 

Panvové dno má významné postavenie preto, že sa nachádza v centre nášho tela a je jeho ťažiskom. Nesie veľkú ťažobu a musí veľa zniesť, preto je jeho posilňovanie veľmi dôležité. Svaly panvového dna vám slúžia len vtedy, ak ich aktívne používate!

Ako posilňovať svaly panvového dna?

Na precvičovanie a spevnenie svalov panvového dna sa zameriavajú Kegelove cviky, ktoré spočívajú v rytmickom zatínaní svalstva a ich následnom uvoľňovaní. Pri dôslednom cvičení by mali byť precvičované trikrát denne v počte 30 - 40 sťahov a povolenia v krátkom časovom rozmedzí. Venušine guličky precvičujú svaly celkom prirodzene za vás. Udržujú svaly aktívne vďaka svojej hmotnosti a jemnému chveniu, ktoré spôsobujú guličky umiestnené vnútri guličiek.

Relaxácia panvového dna

Rovnako dôležité ako je posilňovanie je aj relaxácia svalstva panvového dna. Relaxácia - žena vykoná ľah na chrbát, nohy pod kolenami si môže podložiť, aby znížila napätie brušných svalov. Počas relaxácie sa snažíme o sústredenie sa do oblasti panvového dna, uvedomenie si jednotlivých svalov a jeho uvoľnenie.

Vplyv na sexuálny život

Žena vďaka spevnenému panvovému dnu prežíva viac vzrušenia pri milovaní a dosahuje ľahšie orgazmus. Navyše aj partner vníma pevnejšie vaginálne svalstvo veľmi pozitívne. Venušine guličky sú tiež skvelým stimulantom. Pri ich nosení sa pošvová stena lepšie prekrvuje a je citlivejšia. Pri vznikajúcich vibráciách sa zvyšuje sexuálna túžba ženy. 

 

Efekt na zdravie

Kondícia panvového dna úzko súvisí s prevenciou

týchto zdravotných ťažkostí:

• močová inkontinencia - únik moču

• bolesti chrbta (kríže, bedier)

• pokles panvového dna

• pokles či výhrez pošvy a maternice

• pocit prílišnej otvorenosti v panve

• predmenštruačný syndróm

• bolesť pri menštruácii

• bolesť pri milovaní

• nedostatočná lubrikácia

• neschopnosť dosiahnuť orgazmus

• hormonálne poruchy

• problémy s otehotnením

• problémy s donosením plodu

• nepostupujúci pôrod

• ochabnuté svalstvo panvového dna po pôrode

• pocity únavy, smútku či napätia

Menopauza

V plodnom období je ženské panvové dno zásobované estrogénom - ženským pohlavným hormónom. Po prechode táto ochrana končí a žena musí byť aktívnejšia, aby si toto svalstvo udržala pevné. Panvové dno sa totiž stáva menej pružné a poklesáva. Ale našťastie sa dá cvičiť, je to sval a ten potrebuje pohyb. Odmenou pre vás bude zvýšená produkcia ženských hormónov a nárast životnej vitality.

Fitness

Core - čiže stred tela, je označenie pre skupiny svalov, ktoré nazývame hlbokým stabilizačným systémom. Sú uložené pod povrchovým svalstvom a patria sem panvové dno, transversus (sval priečny brušný), dýchací sval (bránica), multifidy (vzpriamovače chrbtice) a zadný pletenec vonkajších šikmých brušných svalov. Svaly stredu tela sa zapájajú do každého pohybu, sú zodpovedné za stabilizáciu trupu pri pohybe, udržujú polohu a rovnováhu. Posilnením stredu tela, kam patrí aj panvové dno, docielite rovnomerne vypracované telo.

Ako guličky zaviesť?

Guličky sa zavádza pozdĺžne do pošvy s kvapkou lubrikantu, povrázok zostáva mimo telo. Vyberte si najviac vyhovujúcu polohu pre zavedenie guličiek - u začiatočníčky je najobľúbenejšie zavedenie poležiačky, popr. s jednou nohou zdvihnutou nahor. Guličky pred zavedením nalubrikujte, samotné zavedenie potom bude ľahké a príjemné. Rovnako ako u tampónov by ste si mali za okamih na guličky zvyknúť.

Kedy ich nosiť?

Guličky je možné nosiť pri všetkých bežných denných aktivitách, kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Bežne ženy nosia guličky do práce, do obchodu, na prechádzku, na diskotéku, pri športe atď. Väčší efekt majú pri pohybe.

Ako dlho ich nosiť?

Guličky noste najmenej 15 minút, postupne čas predlžujte, možné je aj niekoľkohodinové nosenie, maximálne však 8 hodín. Dĺžka nosenia je vždy závislá na kondícii panvového dna. Uvedomte si, že rovnako ako u akéhokoľvek posilňovania môže dôjsť k únave svalov. 

Hygiena

Údržba venušiných guličiek je jednoduchá. Pred a po každom použití guličky opláchnite a potom vydezinfikujte dezinfekčným prostriedkom určeným špeciálne na ošetrenie erotických pomôcok. Chránite tak svoje zdravie a súčasne predlžujete guličkám životnosť materiálu. Nikdy nepoužívajte na čistenie agresívne čistiace prípravky napr. benzín alebo čistý alkohol, môžu poškodiť nielen povrch, ale aj samotný výrobok a vaše zdravie. Pri nosení vždy myslite na to, že pred použitím toalety musíte guľôčky vybrať, opláchnuť a po vykonaní potreby zase zaviesť.

Posilňovanie panvového dna v tehotenstve

V tehotenstve je vždy dôležité skonzultovať používanie venušiných guličiek so svojím gynekológom. Všeobecne sa v prvom a treťom trimestri posilňovanie panvového dna neodporúča. V prvom trimestri je najväčšie riziko potratu a v treťom by sa malo panvové dno skôr relaxovať a po ukončenom 36. týždni uvoľňovať, aby pôrod prebehol čo najľahšie. Uvoľnením dosiahneme rýchlejšie a efektívnejšie otvorenie pôrodných ciest pred narodením dieťaťa.

Hmotnosť guličiek

Kondícia panvového dna rozhoduje o tom, akú hmotnosť guličiek máte zvoliť. Pre ženy, ktoré na sebe cítia, že majú svalstvo veľmi ochabnuté, odporúčam guľôčky s nižšou hmotnosťou. Ak zvolíte guličky ťažké, budú mať tendenciu vyklzavať a cvičenie nebude mať žiadny efekt. Začnite radšej s guličkami ľahšími napr. s jednoguličkou a postupne hmotnosť zvyšujte. Ideálne sú pre to sady guličiek s rôznou veľkosťou či hmotnosťou guličiek.

Na čo si dať pozor?

Určite stojí za to, investovať do guľôčok z kvalitného materiálu ako je silikón alebo Silikomed. Hygienickejšie sú guličky jednoliate, bez škár či textilného povrázku, v ktorých sa môžu držať baktérie. Na trhu sú guličky rôznych tvarov s rôznymi výstupkami pre väčšiu stimuláciu, berte však do úvahy to, že členitejší povrch sa horšie dezinfikuje. Myslite na to, že s guličkami môžete vyraziť do práce, do spoločnosti za športom atď., ich tichosť a diskrétnosť je preto tiež veľmi dôležitá.

 

Cviky s venušinými guličkami

Základom úspešného posilňovania svalov panvového dna je uvedomenie si jeho anatómie, funkcie a lokalizácie vo vlastnom tele. A rovnako dôležité ako posilňovanie je aj relaxácia svalov panvového dna, ktorá by mala byť dvakrát tak dlhá ako posilňovanie.

 

Upozornenie: Aj pri cvičení vaginálneho svalstva môže dôjsť k bolesti a únave svalov. Dbajte preto na to, aby ste na začiatku necvičila príliš dlho. Dobu cvičenia radšej predlžujte plynule.

Tipy na cvičenie

Trénovať môžete jednoducho pri akýchkoľvek pohybových a športových aktivitách ako je napr. chôdza, beh, aerobic, jazda na kolieskových korčuliach, jazda na bicykli či na koni, tanec, loptové hry a ďalšie. Pre pohodlné tréningy možno aktivitu nahradiť rytmickými pohybmi ako je skákanie na lopte, či hojdacie kreslo.

Maximálna kontrakcia

Po zavedení guličiek sa položte sa na chrbát a pokrčte kolená. Stiahnite svaly panvového dna, ako by ste chcela zadržať moč a črevné plyny, zatiahnite brucho a pomaly vydychujte ústami. Udržte stiahnutie po dobu piatich sekúnd, potom pridajte ešte tri rýchle stiahnutia za sebou. Uvoľnite panvové dno a brucho: k nádychu dôjde automaticky. Vykonajte tri série po desiatich maximálnych stiahnutach svalov panvového dna. Medzi jednotlivými cvikmi si desať sekúnd oddýchnite, medzi sériami odpočívajte jednu minútu. Uvolnite všetky svaly, ktoré by mohli činnosť svalov panvového dna nahrádzať (sedacie svaly a vnútorné svaly stehien). Cvičte raz až dvakrát denne po päť dní v týždni. Aby ste mala istotu, že sťahujete tie správne svaly, zaveďte si vždy pred cvičením guličky. Ak pocítite, že sú guličky vťahované dovnútra do vagíny, znamená to, že sťahovanie svalov panvového dna prebieha správne. Ak sú guličky pri stiahnutí naopak vymršťované z vagíny von, znamená to, že miesto sťahovanie svalov tlačíte (ako pri stolici).

Pozor! Je veľmi dôležité pohyb správne pochopiť, ako ho budete opakovať. Tlačenie von (ako pri stolici) by mohlo panvové dno ešte viac oslabiť. Ak sa vám kontrakcie svalov panvového dna nedaria, skúste nasledujúce cvičenie.

Vlna

Po zavedení guličiek sa položte na chrbát, pokrčte kolená. Zovrite konečník, ako by ste chcela zadržať črevné plyny, pritom vydychujte ústami a zaťahujte brucho. Pokúste sa stiahnuť svaly panvového dna od konečníka smerom k vagíne. Keď sú konečník a vagína zovreté, udržte stiahnutie po dobu piatich sekúnd, potom panvové dno a brucho uvoľnite. Niekoľkokrát opakujte a skontrolujte si smer stiahnutia guličkami. Až toto cvičenie zvládnete, znovu sa pokúste o maximálne sťahovanie svalov panvového dna. Poznámka: Ak chcete svaly panvového dna skutočne posilniť, stiahnutie musí byť maximálne - znamená to, že ho musíte vykonávať sústredene a usilovne.

Uzamknutie hrádze

Cviky spočívajú v tom, že stiahnete panvové dno pred akoukoľvek fyzickou aktivitou, ktorá zvyšuje tlak na hrádzu, ako je napríklad kašeľ, kýchanie alebo zdvíhanie dieťaťa, a tiež počas nej. Zvyknite si urobiť uzamknutie hrádze pri každej fyzickej námahe.

Gejša

Počas sexuálneho styku pri penetrácii stiahnite svaly panvového dna a zovrite vagínu. Udržte kontrakciu po dobu niekoľkých sekúnd, potom uvoľnite zovretie. Opakuje dvakrát až trikrát za sebou. Váš partner vás môže informovať, či sú svaly vášho panvového dna silnejšie.

Cvičenie cieleného stiahnutia panvového dna - aktívne posilnenie

Zaveďte venušine guličky podľa inštrukcií vyššie. Čupnite si do mierneho podrepu a stiahnite svalstvo panvového dna. Potom uchopte slučku a snažte sa vyťahovať guličku von, pritom zamedzte samotnému vytiahnutiu aktívnym sťahovaním svalov. Začnite trénovať kratšiu dobu, potom radšej plynulo predlžujte. Takto trénujte denne max. 15 minút.

Skúsenosti užívateliek

Keď som začala nosiť venušine guličky, skrátila sa mi už po mesiaci menštruácia o jeden deň.

 

S guličkami posilňujem už niekoľko mesiacov a partner je nadšený. Dokážem ho stimulovať bez pohybu tela jednoduchým zatínaním vaginálnych svalov. K vrcholu to ešte nedospelo, ale som si istá, že to príde.

 

Po pôrode to bola katastrofa, skoro som manžela vnútri necítila, ale začala som nosiť venušine guličky a hneď je to lepšie. Je to poznať týždeň po týždni. Konečne si zase užívam uspokojivý sex.

 

Nikdy som neverila, že inkontinencia sa bude jedného dňa týkať aj mňa, ale po pôrode sa mi stalo, že som pri výbuchu smiechu a raz aj pri tanci neudržala moč. V spoločnosti je to fakt trapas. Veľa som si o inkontinencii načítala a zvolila guličky ako najpríjemnejšiu variantu liečby. Dnes už nemám strach ani pri záchvate smiechu, ani pri záchvate kašľa. Som v poriadku a preventívne guľôčky používam ďalej.

 

Prechádzky s guličkami si užívam. Z erotického hľadiska je to veľmi príjemné. Orgazmus s nimi nedosahujem, ale to vzrušenie je skvelé. Priateľ je nadmieru spokojný, pretože moja "nadržanosť" končí vždy horúcim sexom.

 

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť