Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Movember: Keď fúziky upozorňujú na rakovinu prostaty

Možno ste v minulých rokoch zaznamenali, že v novembri sa vo vašom okolí zvýšil počet mužov s fúzikmi. Svoj podiel na tom má akcia Movember, ktorej cieľom však nie je čo najvyšší počet bradáčov: snaží sa upozorniť na zdravie mužov, a to najmä v súvislosti s rakovinou prostaty. A samozrejme získať nejaké finančné prostriedky na charitatívne účely.

Prečo? Aby muži neumierali zbytočne 

Nápad sa zrodil v roku 2003 v hlavách dvoch priateľov z Austrálie. Chceli rozbehnúť charitatívnu činnosť a upozorniť na mužské zdravie, na nutnosť prevencie ochorení a preventívnych prehliadok. Pretože o chorobách ako rakovina prostaty či semenníkov sa veľmi nehovorí, mnoho starších mužov napriek riziku nechodí na preventívne prehliadky a celkovo je táto problematika širšej verejnosti neznáma. Preto dotyční Austrálčania založili nadáciu Movember a propagovali svoju myšlienku tak, že si spolu s priateľmi nechávali v novembri narásť fúzy. Odtiaľ aj názov - vznikol spojením slov moustache (fúzy) a November (november). Za 14 rokov existencie nadácie stihli finančne podporiť okolo 1200 projektov zameraných na mužské zdravie, a to po celom svete. Ak aj vy chcete danú myšlienku podporiť, nezanedbávajte prevenciu, hovorte o téme s priateľmi a šírte informácie o starostlivosti a prevencii. Alebo prispejte finančným darom nadačnému fondu Muži proti rakovine, ktorý je držiteľom licencie Movember v Českej republike. 

Prevencia? Kvalitná strava, pohlavná aktivita a prehliadky 

V roku 2018 bola rakovina prostaty diagnostikovaná 1,3 milióna ľuďom po celom svete. Pritom vieme, ako na prevenciu - chce to zdravo a kvalitne jesť a mať pravidelnú pohlavnú aktivitu. Styk či masturbácia končiaca vyvrcholením, ideálne asi päťkrát týždenne, pôsobí veľmi dobre - ejakuláciou sa totiž prostata čistí. Mal rakovinu prostaty niekto z rodiny? Potom sa riziko výrazne zvyšuje a chce to chodiť pravidelne na preventívne prehliadky, pokojne už po štyridsiatke. Po 55. roku života by mali byť pravidelné návštevy lekára samozrejmosťou. Spočiatku sa toto ochorenie totiž nijako neprejavuje, až neskôr prichádzajú bolesti chrbta a ťažkosti s močením - lenže to si málokto vyloží ako príznak rakoviny prostaty. Preto sa odporúča si aspoň dvakrát do roka prostatu vyšetriť pohmatom, a akonáhle objavíte niečo podozrivé, ihneď sa objednať k urológovi. Že niečo nie je v poriadku, môže odhaliť napríklad aj partnerka pri masáži prostaty, a to keď je tento orgán hrboľatý či výrazne väčší ako vlašský orech. 

Masáž prostaty

Ako prevencia proti vzniku rakoviny prostaty skvele pôsobí masáž prostaty. Masáž prostaty je vhodnou prevenciou zvlášť pre tých, ktorí majú rakovinu prostaty v rodine. K masáži prostaty je možné využiť špeciálne erotické pomôcky - stimulátory prostaty, ktoré môžu masáž výrazne zjednodušiť, prípadne zlepšiť výsledný pôžitok muža. Prostata je označovaná za mužský bod G a pri jej intenzívnej stimulácii môže dôjsť k orgazmu aj celkom bez stimulácie penisu.

Recenzia: stimulátor prostaty Azul

Juraj: Je to super diskrétny spoločník, veľmi príjemné mať to v konečníku aj počas dňa. Doporučujem mužom, ktorí musia užívať lieky na zväčšenú prostatu a preto nemajú pri orgazme výstrek - orgazmus je menej kvalitný. S týmto kolíkom striekam ako predtým. Zvlášť je to fajn pri masturbácii, kedy to mám zasunuté a hojdám sa na stoličke, čím vlastne masírujem prostatu. Výstrek ako zamlada :-). Výborná vec.

Erotické pomôcky vhodné pre masáž prostaty 

                                                               

Ďalšie zaujímavé informácie na tému zdravie nájdete v článkoch: Zdravotný efekt erotických pomôcokVplyv sexu na zdravie a Tajomstvo venušiných guličiek.

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť