Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Sex a zdravie

Sex má nielen úžasný vplyv na našu psychiku, tým že znižuje stres a zvyšuje sebavedomie, ale má aj pozitívny vplyv na fyzické zdravie. Znižuje riziko infarktu, zvyšuje imunitu, pomáha chudnúť, zlepšuje spánok a kvalitu pleti. To je však len zlomok toho dobrého, čo pre seba kvalitným sexom môžeme urobiť.

Vplyv na psychiku

Pri milovaní sa človek dostáva do dobrej nálady a cíti sa šťastne. Telo vylučuje endorfín, s ktorým prichádza dobrá nálada a pozitívne vnímanie okolia. Ľudia, ktorí sa pravidelne milujú, zvládajú oveľa lepšie stresové situácie a zbavujú sa napätia.

Ďalším užitočným hormónom je oxytocín. Už pri maznaní, hladení a objímaní jeho hladina niekoľkonásobne narastá a dochádza k poklesu depresívnych a úzkostných stavov.

Partnerské puto

Oxytocín nazývame hormónom dôvery, lásky a rozkoše. Prítomnosť oxytocínu vyvoláva opatrovateľské správanie - muži ochraňujú ženy a tie sa naopak starajú o muža. Milovaním a dôvernými dotyky si budujete vzájomné puto a upevňujete partnerské väzby, čo prináša pokoj a vyrovnanosť.

Vyššie sebavedomie

Zvyšovanie sebavedomia je jeden z ďalších dôvodov, prečo mať sex. Ak človek prežíva kvalitný sex, cíti sa žiaduci, príťažlivý a sexy, dá sa povedať, že úplne žiari. Funguje to samozrejme aj naopak. Ak ste sami so sebou spokojní, milovanie si oveľa lepšie užijete.

Úľava od bolesti

Už spomínaný oxytocín má tiež vplyv na zníženie bolesti. Veľakrát len ​​maznanie a objímanie pomôže žene od nepríjemných menštruačných bolestí. Niektoré štúdie dokazujú, že sex môže tlmiť aj migrény a znižovať bolesti chrbta.

Inteligenčný potenciál

Pohlavný styk môže zlepšiť analytické myslenie ľudí. Hormóny kortizol a adrenalín, ktorých hladina sa zvyšuje počas sexu, pozitívne stimulujú šedú mozgovú kôru. Po milovaní sa môže človek cítiť bystrejší, pozornejší a plný nápadov.

Znižuje riziko srdcových a cievnych chorôb

Sex má pozitívny vplyv na zdravie srdca. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí majú pravidelný pohlavný styk dva a viackrát týždenne, sú menej náchylní na infarkt než tí, ktorí sa touto činnosťou zaoberajú menej ako raz za mesiac. U nich je takmer o 50% vyššie riziko kardiovaskulárnych chorôb, čo nie je zanedbateľné.

Pomáha chudnúť / Zlepšuje kondíciu

Milovanie je úplne prirodzený a nenásilný spôsob chudnutia. Je lepšie pol hodiny behať alebo sa pomilovať s partnerom? V oboch prípadoch spálite približne 880 kJ a je jasné, ktorý spôsob chudnutia je príjemnejší. Tu viac ako inokedy platí - spojiť príjemné s užitočným.

O tom, že sex zlepšuje fyzickú kondíciu, nie je pochýb. Každá poloha posilňuje rôzne partie tela a s každým orgazmom prichádza obrovské napätie svalov. Vytrénované svaly a výdrž sú odmenou. Fyzické cvičenie navyše pozitívne ovplyvňuje libido čiže sexuálnu túžbu, takže sa vlastne ocitnete vo veľmi príjemnom začarovanom kruhu.

Zlepšuje spánok

Viete, že podľa odborníkov je najlepšie praktizovať sex pred spaním? Po vyčerpávajúcom sexuálnom maratóne sa vaše telo uvoľní a je pripravené zrelaxovať sa v hlbokom spánku.

Má pozitívny vplyv na pleť

Rovnako ako pri každej inej fyzickej aktivite, tak aj pri sexe je pokožka viac prekrvená, tzn. je oveľa viac zásobená kyslíkom. To spôsobuje, že je pleť žiarivejšia a vyzerá zdravo.

Znižuje riziko rakoviny

Niektoré zdroje tvrdia, že častá ejakulácia u mladých mužov, znižuje riziko rakoviny prostaty vo vyššom veku. Aj masáž prostaty je dobrou prevenciou, ako udržať prostatu zdravú. Pôsobí ako prevencia rakoviny prostaty a odďaľuje nástup zväčšenia prostaty.

Zvyšuje imunitu

Sexom sa dá veľmi dobre zvyšovať imunita. Vďaka pravidelnému milovaniu sa zvýši hladina imunoglobulínu A, ktorý chráni telo pred infekciami.

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť