Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Sex pri menštruácii? Žiadny problém

Čo sa tejto témy týka, dá sa povedať, že sa ľudia delia na dve skupiny - jedna sa sexu počas periódy vyhýba, druhá to naopak nerieši a užíva si kedykoľvek. Ako to teda je? Je sex počas menštruácie naozaj nehygienický, nezdravý a "neprirodzený"? Odpoveď záleží na vás - a tiež na tom, či dodržiavate určité pravidlá týkajúce sa hygieny. Ak áno a nemáte s tým ťažkosti, môže dokonca prinášať i určité benefity.

Ako docieliť pocit čistoty

Asi tušíte, že sprcha pred aj po sexe je počas periódy viacmenej samozrejmá. Je fajn sa v sprche rovno aj pomilovať, potom nemusíte otázku nejakého znečistenia riešiť. A vôbec najlepším riešením sú špeciálne hygienické tampóny zo savého materiálu. Keď si ho žena zavedie, je sex úplne v pohode. Ak ešte vyššie spomínané tipy skombinujete s kondómom, nemusíte sa ničoho obávať. A keď zvolíte kondóm v červenej farbe, docielite ešte príjemnejší pocit - nielenže nebude prípadné znečistenie viditeľné, ale farebný kondóm bude zrejme aj voňať (napríklad jahodovo).

Nedajte na mýty

Niekde sa dočítate, že pri menštruácii je vyššie riziko prenosu pohlavných chorôb. Alebo že žena nemôže otehotnieť. Obe tvrdenia sú nezmyselné, tak na to pamätajte. Chráňte sa pred chorobami a počatím rovnako ako kedykoľvek inokedy.

Kratšia perióda bez kŕčov

Niektoré prieskumy hovoria, že spermie dokážu urýchliť priebeh periódy a skrátiť ju o deň i viac. Orgazmus zase vyplavuje z tela endorfíny, ktoré môžu zmierniť bolesti spojené s menštruáciou. Takže súlož počas periódy je vlastne taký liek pre ženy s bolestivou menštruáciou :)

Lepšie prekrvenie = silnejší orgazmus

Počas menštruácie sú ženské pohlavné orgány prekrvenejšie a citlivejšie a zároveň má veľa žien vďaka hormónom väčšie libido. Niektoré preto nedajú na sex v týchto dňoch dopustiť - práve z dôvodu silnejších prežitkov.

Riaďte sa hlavne podľa seba (a partnera)

Aj po prečítaní článku máte pocit, že taký sex nie je pre vás? Potom sa do ničoho nenúťte! Hlavné je robiť to, čo je vám príjemné, nemá zmysel sa k niečomu prehovárať. A to platí aj pre váš náprotivok. Akonáhle sa jednému z páru počas menštruácie do milovania nechce, ten druhý by to mal rešpektovať.

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť