Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Panvové dno: Ako ho vrátiť späť do formy

Svaly panvového dna sú uložené hlboko v tele a to, ako sú dôležité, si väčšinou začíname uvedomovať až vtedy, keď začnú ochabovať. Akonáhle nie je panvové dno v poriadku, môžu sa objaviť ťažkosti s únikom moču, ale aj bolesti pri sexe a zhoršená schopnosť dosiahnuť orgazmus.

 

K ochabovaniu panvového dna dochádza u žien najmä po pôrode, ale na vine býva tiež namáhavá fyzická práca, či naopak zamestnanie s nedostatkom pohybu alebo stres. Ako každý sval v tele možno ale našťastie aj panvové dno účinne posilniť, a skvalitniť tak radosť zo sexu ženám aj mužom.

Venušine guličky

Venušine guličky sú jednou z najobľúbenejších ženských erotických pomôcok. Sú to väčšinou dve guľôčky s dutinou, v ktorých sa ukrývajú menšie guľôčky z ťažšieho materiálu. Guličky vytvárajú samovoľnú stimuláciu vnútri vagíny, a posilňujú tak panvové dno. Môžete ich nosiť kedykoľvek - v práci, na prechádzke alebo pri športe, a to až osem hodín v kuse. Chce to ale pohyb, bez neho je efekt nulový. Ak sa z nejakých dôvodov nemôžete (alebo nechcete) hýbať, skúste vibračné vajíčko - urobí všetku prácu za vás.

Tantrické guličky

Venušine guličky majú príbuzných v podobe tzv. Tantrických guličiek. Tie spolu nie sú spojené a nemajú vnútri dutinu s guličkou. Spravidla sú menšie a ťažšie. Odporúčajú sa najmä pokročilým ženám - tie ich môžu využiť aj pri pohlavnom styku, kedy guľôčky vnútri stimulujú tiež muža. Nebojte sa, že by snáď niekam zapadli, vagína je slepá ulička a nič sa v nej nemôže stratiť.:) 

Kegelove cviky 

Kegelove cviky sú veľmi efektívnym a osvedčeným spôsobom, ako posilniť panvové dno. Spočívajú v dôslednom a pravidelnom precvičovaní svalov v príslušnej oblasti. Netýka sa to však len žien - oslabené panvové dno môžu mať aj muži, ktorí sa kvôli tomu môžu stretnúť s ťažkosťami s erekciou.

Jóga aj jazda na koni

Výborná je tiež jóga alebo pilates, ktoré posilňujú vnútorné svalstvo celého tela. Skúsiť môžete tiež jazdu na koni. Ženy, ktoré často jazdia na koni, majú svaly panvového dna pekne spevnené.

Odpočinok

A nezabúdajte ani na relaxáciu - je dôležité nechať svaly odpočinúť. Najlepšie je, keď si ľahnete na chrbát na koberec, doširoka roztiahnete nohy a začnete plne vnímať, ako sa svaly panvového dna postupne uvoľňujú.

 

Tipy na Venušiny kuličky

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť