Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Poznáte všetky druhy orgazmu?

Orgazmus čiže vyvrcholenie je intenzívna fyzická rozkoš, ktorú sprevádzajú sťahy svalov okolo panvy, u mužov je sprevádzaný ejakuláciou a je samozrejme spojený s euforickými pocitmi.

 

Orgazmus je záležitosť, ktorú muži a ženy vnímajú a vyžadujú úplne odlišne. Kým muži ho vlastne "potrebujú" k tomu, aby pre nich sex mal zmysel, ženy si dokážu sex užiť aj bez vyvrcholenia, býva pre nich totiž často náročnejšie ho dosiahnuť. To ale samozrejme neznamená, že ho dosahovať nepotrebujú.

 

Prapôvodným významom vyvrcholenia je počatie. Po tejto fáze pohlavný styk spravidla končí, človek po orgazme býva vyčerpaný, mozog do tela uvoľňuje hormón prolaktín.

Mužský orgazmus

Ako už bolo povedané, muži dosahujú orgazmus ľahšie a oveľa častejšie ako ženy, čo je spôsobené tým, že ich vyvrcholenie je biologickou nutnosťou k "prežitiu druhu". Môžu dosiahnuť aj niekoľkonásobné orgazmy, ktoré môžu byť suché, bez ejakulácie. Pokiaľ chcete mužovi dopriať silnejší niekoľkonásobný orgazmus, podarí sa to pri jeho odďaľovaní - takúto techniku dopodrobna popisujú rôzne príručky tantrických masáží. Jednou z techník na zadržanie orgazmu, ktorú môžete pri styku s partnerom skúsiť, je ľahké zatlačenie na hrádzu, miesto medzi análnym otvorom a mieškom.

Pomôcky pre mužov

Vagína – masturbátor v podobe vaginy aj úst

Análny kolík – pre masáž prostaty

Ženský orgazmus

Čo sa týka ženského orgazmu, ten sa dá rozdeliť na dva typy - vaginálny a klitoriálny. Ten prvý menovaný je tak trochu záhadou: niektorí sexuológovia dokonca tvrdia, že neexistuje. To ale vyvracajú tisícky žien, ktoré tento orgazmus zažívajú a tiež lekári, ktorí hovoria, že tento typ orgazmu je zdraviu prospešnejší. Je ale tiež náročnejšie ho dosiahnuť, možno ho docieliť dráždením bodu G alebo iných erotogénnych zón po tele. Oproti tomu klitoriálny orgazmus žena dosiahne výhradne pri dráždení klitorisu. K takémuto uspokojeniu partnerky vám môžu pomôcť rôzne pomôcky, napríklad vibrátor. Každá žena dosahuje orgazmus trochu inak, a ak sa vám zverí, ako na to, splňte všetky jej želania. Ak chce žena dosiahnuť orgazmus rýchlejšie, môže jej k tomu pomôcť stimulačný krém.

Pomôcky pre ženy

Stimulačný krém na klitoris

Womanizer – stimulácia klitorisu

Motýlik – stimulácia klitorisu

Rotačný vibrátor – stimulácia vagíny, bodu G i análu

Vibrátor – stimulácia klitorisu a bodu G

Vibračné vajíčko – stimulácia intímnych partií a erotogénnych zón

 

Análny orgazmus

Tento druh orgazmu zažívajú ako muži, tak ženy. Niekomu postačí stimulácia konečníka (prstom, dildom ...), iní k vyvrcholeniu potrebujú ešte stimuláciu genitálií. Konečník má viac nervových zakončení ako pošva a u mužov má dráždenie análu tú výhodu, že si príde na svoje aj prostata.

Pomôcky

Análne dildo

Análny kolík

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť