Análny sex

Sex je vzrušujúci, a ešte viac je vzrušujúci, keď je pestrý a ľudia si pri ňom môžu plniť svoje najtajnejšie priania a túžby. Sexuálna rozkoš závisí aj od našej otvorenosti. Pri análnej stimulácii to platí dvojnásobne. Análny sex nie je len o odvahe vyskúšať niečo nové, ale aj o uvoľnení, dôvere a prekonávaní zábran. Je samozrejme len na vás, ako budete análny sex vnímať. Je ale dobré rozšíriť si obzory. Ak vás teda zaujíma, ako sa na análny sex pripraviť, či je bezpečný, ako na hygienu, ako sa uvoľniť a aké polohy sú pre túto praktiku najpohodlnejšie, čítajte ďalej.

Čo je vlastne análny sex?

Análny sex je sexuálna praktika, pri ktorej dochádza buď k análnej súloži, alebo k najrôznejším formám dráždenia ritného otvoru prstami, jazykom či erotickými pomôckami. Túto sexuálnu aktivitu možno prevádzkovať v páre aj sólo pri masturbácii.

 

Ak kladieme dôraz na to, aby bol análny sex príjemný pre oboch a vieme, ako na to, bude análny sex jemný a môže nám priniesť skutočnú rozkoš. Veď konečník má veľké množstvo vysoko vzrušivých nervových zakončení, pretože sa nachádza blízko panvového dna, ktoré je najcitlivejšou erotogénnou zónou. Pri análnej stimulácii môžeme dosiahnuť análny orgazmus.

Je análny sex bezpečný?

Pretože je análny sex predsa len trochu iný, než ten "klasický", je dobré poznať niekoľko spojitostí tohto typu milovania so zdravím. Ak budeme dodržiavať jednoduché zásady, zo zdravotného hľadiska bude všetko v poriadku.

Bezbolestnosť

Konečník nemá sám o sebe lubrikačnú schopnosť, preto je nutné použiť lubrikant. Prienik musí byť príjemný a hladký a na pokožke nesmú vznikať žiadne trhlinky alebo iné poranenia. Bezbolestnosť je základné pravidlo análneho sexu!

Hygiena

Pred milovaním môžeme pre dokonalú očistu použiť intímnu sprchu alebo klystír, ale nie je to nutné, musíme však počítať s nejakou nečistotou. Ideálne je dôkladne udržiavať svoje črevá a konečník v dobrom stave, napríklad dostatočným prísunom vlákniny a dobre sa pred análnou stimuláciou vyprázdniť.

Dezinfikujte svoje erotické hračky

Análne pomôcky vždy starostlivo umyte teplou vodou a mydlom a poriadne vydezinfikujte prípravkom Toy Cleaner na erotické pomôcky. Dezinfekcia chráni vaše telo tým, že dokonale dezinfikuje erotické pomôcky a zbavuje ich choroboplodných zárodkov, baktérií, vírusov, plesní a iných nečistôt, ktoré na nich zostávajú. Má antibakteriálne a fungicídne vlastnosti. Pomáha predchádzať nepríjemným zápalom a mykózam. Erotické pomôcky je nutné ošetrovať dezinfekciou pred a po každom použití.

Nikdy nestriedať otvory

Prenos rektálnych baktérií do vagíny môže viesť k nepríjemným infekciám alebo vaginálnemu zápalu či zápalu močových ciest. Pri análnom sexe teda platí: nikdy nestriedajte otvory! Buď to robte do zadočku alebo do vagíny, ale nie spoločne. Táto super dôležitá zásada platí pri penetrácii penisom, prstami aj erotickými hračkami.

So stálým partnerom alebo s kondómom

Použitie kondómu necháme na vás, nie je to nevyhnutné, ale chránite sami seba. Riziko prenosu nákazy chorobou ako HIV či hepatitída typu C je pri análnom sexe oveľa vyššia ako pri vaginálnom. Konečník je veľmi citlivý a existuje riziko prenosu vírusov pri nepatrnom poranení konečníka alebo čreva, ktoré môže začať veľmi slabo krvácať.

Kedy análny sex nepraktikovať?

Ak máte poruchy trávenia, akékoľvek črevné ťažkosti alebo máte hemoroidy. Ak vám nie je análny sex príjemný, pokiaľ naň nemáte náladu. Ak sa pri análnom styku nedokážete uvoľniť a cítite bolesť.

Môžem po análnom sexe otehotnieť?

Možnosť otehotnenia z análneho sexu bola mnohokrát vylúčená. Nie je možné, aby spermie prešli z konečníka do vagíny. Aj z tohto dôvodu bolo v minulosti zvykom pred manželstvom praktizovať tento druh sexu.

 

Ako začať?

Netlačte na pílu

Základom je análny sex chcieť. Nikdy sa do neho nenechajte tlačiť. Svaly análneho zvierača sú totiž prirodzene stiahnuté a pri nervozite sa stiahnu ešte viac. Akákoľvek penetrácia silou vedie k zraneniu, bolesti a psychickej traume. To môže vytvoriť doživotný odpor k análnemu sexu. Preto sa neponáhľajte a pustite sa do análneho sexu len so vzájomným súhlasom.

Žiadne nečistoty

Každý, kto sa obáva prípadných nečistôt, môže absolvovať dôkladnú očistu konečníka intímnou sprchou alebo očistu čriev klystírom. Intímnu sprchu napustíme čistou vlažnou vodou, s pomocou lubrikantu zavedieme do konečníka a vyplachujeme stlačením balónika.

 

Klystír sa vykonáva obdobne, len zariadenie - irigátor je trochu iné a do nádobky sa zmestí viac vody. K nádobke sa pripojí hadica. Na druhý koniec hadice sa nasadí kohútik a koncovka / kanyla. Kohút sa uzavrie, nádržka sa naplní tekutinou a zavesí vyššie. Po zavedení koncovky / kanyly do konečníka sa kohút otvorí a tekutina začne prúdiť.

 

Konečník či črevo vyplachujeme znovu a znovu do tej doby, kým z nás nevychádza čistá voda. Nikdy do vody nepridávajte mydlo alebo akékoľvek ďalšie prísady. Pre väčší komfort majte pri sexe po ruke pripravený vlhčený toaletný papier alebo vreckovky.

Lubrikant

Ako už bolo spomenuté, konečník nemá sám o sebe lubrikačnú schopnosť, preto je nutné použiť lubrikant, bez toho to skrátka nejde. Lubrikant môžete zvoliť na vodnej báze, silikónový alebo hybridný, ktorý je kombináciou vodnej a silikónovej bázy. Ja doporučujem silikónový alebo hybridný, majú väčšiu kĺzavosť. Najlepšie je investovať do lubrikačných gélov špeciálne určených na análny sex, pretože majú vynikajúcu kĺzavosť a skvelé lubrikačné vlastnosti.

Erotické hračky majú zelenú

Na vniknutie penisu do zadočku sa môžeme pripraviť. Najlepšie je začať s dráždením análneho otvoru inak ako penisom, napríklad prstom alebo erotickou pomôckou. Vždy je dôležité, aby bola pomôcka určená na análnu stimuláciu a mala na konci pätku, očko alebo akýkoľvek iný bezpečnostný prvok, ktorý zabráni vniknutiu celej pomôcky do konečníka a vďaka ktorej sa bude pomôcka ľahko vyťahovať von. Vďaka erotickým pomôckam si zvykneme na pocit mať niečo v konečníku, ľahšie sa uvoľníme a vzrušíme pred milovaním.

Ako sa najlepšie uvoľniť?

Či už začínate s erotickou pomôckou alebo rovno análnym stykom, je absolútne zásadné uvoľnenie. V konečníku máme dva silné zvierače, ktoré musia byť zrelaxované a povolené, preto je veľmi dôležitá predohra napríklad formou masáže. Nežnosti a porozumenie medzi partnermi sú najdôležitejšou súčasťou každého sexu.

 

K uvoľneniu tiež veľmi prispieva orgazmus, keď si doprajeme najskôr vaginálny alebo orálny sex a slastné vyvrcholenie, urobíte pre seba to najlepšie. Pre uvoľnenie análneho zvierača pre vás bude tiež nepostrádateľným pomocníkom Análny relax sprej. Sprej naneste v optimálnom množstve na okolie análneho otvoru. Plný efekt uvoľnenia dosiahnete za 3 až 10 minút po nanesení.

Neponáhľajte sa

Nemáme sa kam ponáhľať, začíname pomaly a komunikujeme spolu. Erekcia penisu musí byť pevná, konečník je totiž tesnejší a kladie väčší odpor ako vagína. Pre jednoduchší vstup môžeme roztiahnuť polovičky a držať ich od seba, penis má potom lepší prístup k análnemu otvoru. Nezačnite hneď penis tlačiť do zadočku silou. Najprv vložte do zadočku len žaluď penisu. Zastavte sa a počkajte, kým si zadoček zvykne na jeho objem. Pomaly zasúvajte penis hlbšie.

Milostné polohy

Zozadu - poloha, ktorá sa nám vybaví ako prvé. Môže sa prevádzkovať v kľaku na posteli alebo v stoji. Zadoček je v tejto polohe najprístupnejší. Ak ale nie ste dostatočne pripravená a uvoľnená, môže byť pre vás nepríjemná. Moc nad vami má pri nej partner, ktorý môže kontrolovať hĺbku aj intenzitu prieniku.

 

Lyžičky – táto poloha je veľmi nežná a citlivá. Žena si ľahne na bok, hornú nohu pokrčí a mierne prednoží tak, aby sa zadočkom nastavila partnerovi. Muž si ľahne za ňu, tesne pozdĺž jej tela, aby do nej mohol pomaly prenikať. Výhodou je, že jeho ruky sú voľné, takže vás počas milovania môže pohodlne dráždiť aj na iných partiách.

 

Na koníčka – muži polohu, kedy je žena hore, naozaj milujú. Je pri nej totiž ľahké dosiahnuť naozaj hlboký prienik. Navyše pri nej všetku prácu "odmaká žena" a oni si môžu len spokojne ležať na chrbte a užívať si pohľad na vašu tvár pri búrlivom orgazme. Pre vás je potom najlepšia preto, že si sama určujete rýchlosť a intenzitu prenikania.

 

Nohy na ramená ­– poloha, kedy leží žena na chrbte a má nohy na ramenách partnera uspokojí váš hlad po naozaj hlbokej penetrácii. Táto poloha kombinuje vzrušenie z výhľadu s intenzívnym prienikom. Žena má voľné ruky ku dráždeniu bradaviek, klitorisu a ďalších erotogénnych zón.  

 

Na chrbte – poloha, ktorá najviac vyhovuje mužom pri masáži prostaty. V tejto pozícii sa muž dokonale uvoľní a partnerka mu môže dopriať vytúženú stimuláciu. Použite na to špeciálne stimulátory prostaty alebo obľúbený análny kolík či dildo. Záleží na vašich skúsenostiach a túžbach. Môžete si s partnerkou vymeniť role a vyskúšať pripínací penis.

 

Análny orgazmus

U ženy

V konečníku sa nachádza niekoľko citlivých nervových zakončení, ktoré po správnej stimulácii môžu navodiť silnejšie pocity, než napríklad klasická stimulácia vagíny alebo klitorisu. Naviac je konečník počas sexu silne prekrvený, čo tiež nahráva silnejšiemu orgazmu a zážitku zo sexu. Nedá sa ale s určitosťou povedať, že by bol análny orgazmus jednoznačne lepší. Rozhodne je iný a mnohokrát intenzívnejší. Keď naviac pripojíte k stimulácii konečníka ešte aj klasické hrátky s klitorisom a pohlavnými orgánmi, môžete zažiť niečo doteraz nevídané.

U muža

Krása análneho orgazmu spočíva v tom, že ho môžu zažiť obe pohlavia. V tomto ohľade sú si muži aj ženy rovní. Prežitok môže byť úplne porovnateľný. Stačí byť otvorený novým možnostiam a skúsenostiam. A nie je sa vôbec za čo hanbiť! Ak sa na tejto skúsenosti zhodnete so svojim partnerom alebo svojou partnerkou, môže vám byť názor ostatných ukradnutý.

 

Análny orgazmus u muža je vyvolaný dráždením prostaty. Prostatický orgazmus muži popisujú ako veľmi silný zážitok. Masáž prostaty je naviac zdravotne veľmi prospešná. Pôsobí ako prevencia rakoviny prostaty a odďaľuje nástup zväčšenia prostaty. Môže účinne riešiť impotenciu. Zlepšuje ťažkosti spojené s močením. Je skrátka dobrou prevenciou, ako udržať prostatu zdravú alebo podpornou terapiou pri ťažkostiach. K masáži prostaty je ideálne použiť špeciálne erotické pomôcky - stimulátory prostaty.

 

Vďaka stimulácii prostaty môžete dôjsť k vrcholu bez akéhokoľvek dotyku penisu či semenníkov. Tieto orgazmy sú uvádzané ako oveľa silnejšie, viac vzrušujúce a intenzívnejšie ako tie klasické. Análny orgazmus muž dosiahne pravdepodobnejšie, ak je stimulovaný aj jeho penis. Správnou stimuláciou prostaty v kombinácii s orálnym sexom alebo masážou penisu bude partner prežívať orgazmické blaho.

Na záver

Análneho sexu sa báť nemusíte. Pokiaľ k nemu budete pristupovať rozumne a s trpezlivosťou, nebude mať žiadne riziká ani nevýhody. Navyše vďaka nemu môžete zažiť ten najlepší orgazmus v živote, a to by bola veľká škoda to aspoň neskúsiť.

Poradňa online i na predajniach

V prípade, že budete potrebovať poradiť s výberom vhodných análnych pomôcok, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám poradíme anonymne v online poradni aj v každej predajni Erotic City, kde je vyškolená obsluha.

 

Veríme, že Vám článok pomohol, tešiť sa môžete na ďalšie zaujímavé témy v tejto sekcii Pomoc s výberom. Sledujte tiež naše novinky aj akcie a zľavy. Ak ste fanúšikmi sociálnych sietí, môžete nás sledovať na Facebooku aj na Instagrame.

 

Vaše Erotic City

ZDRAVIE - VZŤAHY - RADOSŤ

 

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť