Naše webové stránky používajú cookies. Pomáhajú k správnej funkcii stránok a lepšiemu užívateľskému zážitku. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Rozumiem

Ako na bezpečné hrátky s erotickými pomôckami: hygiena a údržba

Nesprávne používanie erotických hračiek môže mať nepríjemné vedľajšie účinky, ako je alergická reakcia alebo aj pohlavné choroby - to v prípade, že ich zdieľate s niekým ďalším. Na druhú stranu, keď sa o svoje pomôcky budete náležite starať, odmenia sa vám nielen slasťou bez nepríjemných následkov, ale taktiež dlhšou životnosťou. Treba povedať, že existujú aj pomôcky vyžadujúce menšiu údržbu - za tie si ale väčšinou budete musieť priplatiť. Práve pri erotických hračkách sa spravidla taká investícia vyplatí.

Svoj k svojmu

Úplne na začiatku si ešte pripomeňme pár dôležitých pravidiel: nikdy nepoužívajte hračku pre vagínu aj anál po sebe, a to kvôli možnému prenosu baktérií. Ideálne je mať pre dráždenie oboch partií rozdielne (a na to určené) pomôcky. Pri hrátkach s análom, ako je análny sex či fisting, odporúčame tiež klystír. Používajte lubrikanty, ktoré minimalizujú riziko odrenín, ktoré môžu viesť k dlhodobým zápalom.

Údržba pomôcok

Nech už je vaša hračka z akéhokoľvek materiálu, vždy ju ošetrite na to určeným prípravkom. Ten ju zbaví choroboplodných zárodkov, baktérií, vírusov, plesní a iných nečistôt, ktoré na nich zostávajú. Pre istotu si vždy prečítajte popis prípravku - napríklad dezinfekcia s alkoholom nie je vhodná na všetky materiály.

Sex počas menštruácie? Skúste hygienický tampón

Ak chcete mať styk aj počas menštruácie, siahnite po hygienických tampónoch. Sú z materiálu podobného špongii, a sú tak vhodné aj pre šport či saunovanie. V prípade sexu počas menštruácie zariadia, že sa von nedostane žiadne znečistenie. Jedinou zmenou pre mužov je, že môžu vo vnútri tampón cítiť, nie je to však nijako nepríjemné.

Kondóm a rukavice

Obzvlášť stabilné páry v dlhšom zväzku majú pocit, že rukavice a kondóm je niečo, čo sa ich netýka. Do istej miery súhlasíme, ale akonáhle prvýkrát dôjde na doteraz nevyskúšané praktiky, ako je napríklad análny sex, fisting alebo nové hračky, odporúčame aj tieto pomôcky - je to skrátka bezpečnejšie. Aj hlúpy záder môže pri takýchto praktikách spôsobiť nepríjemné zápaly.

 

Sex má byť potešenie, nie otrava. Pritom stačí dostatočná očista, a minimalizujete riziko vzniku nepríjemných ťažkostí.

 

Mohlo by sa vám páčiť:

DEZINFEKCE ALCOHOL 100ML

DEZINFEKCE ALCOHOL FREE 150ML - PASSIONFRUIT AND ORANGE

HYGIENICKÉ TAMPÓNY - UNLIMITED TAMPONS 3 KS

KONDOMY - STRONG 3KS

Naše garancie

Sme pripravení vám poradiť

Sme pripravení vám poradiť

Poradňa je určená pre vaše krátke otázky. Zašlite nám otázku.

Intímna poradňa
Stopercentná diskrétnosť

Stopercentná diskrétnosť

Diskrétne balenie vášho tovaru a ochrana osobných údajov.

Diskrétnosť a dôvera
Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť

Zdravotná nezávadnosť je aj pre nás u produktov na prvom mieste.

Zdravotná nezávadnosť